Martinus College

  • Home
  • Nieuws
  • Leerlingen
  • Ouders
  • De school
  • Groep 8
  • Werken bij
  • Martinusnieuws

    • havo/vwo nieuws
    • vmbo nieuws
    • mediatheeknieuws
  • mavo nieuws

Handig!
  • Activiteiten buiten school
  • Electronische Leer Omgeving
  • Magister
  • Mediatheek
  • Publicaties
  • Rooster bekijken?
  • Restaurant
  • Webmail

Voorbereidingen Martinuscollege voor Alpe d’HuZes 2012 gestart

Gegevens
Categorie: Martinusnieuws
Gepubliceerd op woensdag 13 juli 2011 08:23

‘We hebben de teams rond’, vertelt Maurijn de Wit. Hij is sportdocent op het Martinuscollege en een van de drijvende krachten achter het Martinus cyclechallengeteam. Zes docenten en vijftien leerlingen, verdeeld over 3 teams, willen juni 2012 op de fiets de Alpe d’Huez beklimmen om zo geld in te zamelen voor het KWF kankerbestrijding.

 

‘We moeten wel eerst naar schatting tussen de 40.000 en 50.000 Euro ophalen bij sponsors om mee te mogen doen aan de Alpe d’HuZes’, licht Maurijn toe. ‘Inschrijven kan best lastig worden; het is een populair evenement. We moeten zowel tijdig inschrijven als het vereiste inschrijfgeld bij elkaar zien te krijgen. Lukt dat niet, dan gaan alle acties om geld in te zamelen evengoed door. We zullen al het geld gewoon aan KWF Kankerbestrijding doneren en als team op een ander moment de berg zo vaak mogelijk beklimmen.’

 

Het is de bedoeling dat het team vanaf het nieuwe schooljaar start met de trainingen. ‘We willen gezamenlijk trainen zo'n 12 keer trainen en daarnaast zullen de leerlingen ook vaak zelfstandig moeten trainen.’ Het niveau van de fietsers verschilt nogal. Sommigen beginnen net met wielrennen, anderen doen het al jaren. ‘Sommigen gaan dan ook één keer de berg op, anderen zes keer. Hoe dan ook is een goede voorbereiding noodzakelijk’, aldus Maurijn de Wit. Maandag 11 juli vond de kick-off plaats; de eerste kennismakingstraining van het kersverse team.

 

Op het Martinuscollege zijn ook andere leerlingen al bezig met het evenement. Zo werd er op woensdag 6 juli een kunstmarkt op het Martinuscollege georganiseerd. Een aantal leerlingen verkochten zelfgemaakte kunstzinnige voorwerpen. De opbrengst wordt gebruikt voor het inschrijfgeld en gaat naar de Kankerbestrijding.


Het thema kankerbestrijding zal veelvuldig terugkeren in het nieuwe schooljaar. ‘We gaan het met zijn allen doen. Niet alleen het cyclechallengeteam, maar ook de andere leerlingen en docenten zijn heel belangrijk om deze actie te doen slagen.’

 

Aan de Alpe d’HuZes deden in 2010 meer dan 3000 fietsers mee en er werd meer dan €12.000.000,- opgehaald. In 2011 zal waarschijnlijk meer dan €20.000.000,- worden opgehaald. Op www.martinuscyclechallenge.nl kunnen mensen meer over de actie van het Martinuscollege lezen. Daar staat ook informatie over hoe je de teams financieel kan steunen.

Tweet

  • Contact
  • Disclaimer
  • Sitemap

Martinuscollege • De Aanloop 6 • 1613 KW Grootebroek • 0228 510300 • Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.