Martinus College

  • Home
  • Nieuws
  • Leerlingen
  • Ouders
  • De school
  • Groep 8
  • Vacatures
  • Martinusnieuws

    • havo/vwo nieuws
    • vmbo nieuws
    • mediatheeknieuws
  • mavo nieuws

Handig!
  • Electronische Leer Omgeving
  • Activiteiten buiten school
  • Dienstregeling
  • Rooster bekijken?
  • Webmail
  • Restaurant
  • Publicaties
  • Magister

Succesvolle start Talentklas

Gegevens
Categorie: Martinusnieuws
Gepubliceerd op maandag 23 januari 2012 11:55

Het Martinuscollege is gestart met een talentklas voor slimme basisschoolleerlingen uit West-Friesland. Begaafde en talentvolle leerlingen van diverse basisscholen uit de omgeving komen een aantal middagen op het Martinuscollege voor speciale lessen. 

 

Het programma bestaat uit drie thema’s van elk drie bijeenkomsten. Kinderen krijgen onder meer te maken met de Chinese taal, meten en ontwerpen van speeltoestellen en een bezoek aan het planetarium Orion. Voor de eerste bijeenkomst in het thema ‘Buitenaards’ hebben zich 47 kinderen uit groepen 7 en 8  aangemeld. 

 

Na een  kennismaking zijn de kinderen begonnen aan ‘Expeditie Moendoes’.  In dit spel  brengen leerlingen een onbekende planeet in kaart. Ze moeten daarvoor informatie verzamelen, gegevens uitwisselen en conclusies publiceren. Werken als een team wetenschappers is hierbij noodzakelijk.

 

Leerlingen maken zo op een leuke manier kennis met de essentie van wetenschap. ‘Je speelt een spel waarbij je door het lokaal mag lopen terwijl je van alles leert en met elkaar samenwerkt. Dit is veel leuker dan achter je tafeltje vanuit een boek leren’ vertelt Klaske enthousiast.  Precies wat het Martinuscollege beoogt: leren dat leren leuk kan zijn.

 

Deelname is niet vrijblijvend, de kinderen moeten zich voorbereiden op de bijeenkomsten. Voor de eerste bijeenkomst hebben zij  een Hipparcosbol in elkaar moeten zetten die zij vol trots mee hadden naar school.  Door hun ‘voorstudie’ weten de kinderen nu al veel van de sterrenbeelden op de Planisfeer (draaibare kaart van de sterrenhemel). Voor de tweede bijeenkomst moeten zij vragen bedenken bij een afbeelding van het Kepler-22 systeem.

Tweet

  • Contact
  • Disclaimer
  • Sitemap

Martinuscollege • De Aanloop 6 • 1613 KW Grootebroek • 0228 510300 • Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.