Martinus College

  • Home
  • Nieuws
  • Leerlingen
  • Ouders
  • De school
  • Groep 8
  • Werken bij
  • Martinusnieuws

    • havo/vwo nieuws
    • vmbo nieuws
    • mediatheeknieuws
  • mavo nieuws

Handig!
  • Activiteiten buiten school
  • Electronische Leer Omgeving
  • Magister
  • Mediatheek
  • Publicaties
  • Rooster bekijken?
  • Restaurant
  • Webmail

Universiteit Wageningen geeft practicum

Gegevens
Categorie: havo/vwo nieuws
Gepubliceerd op woensdag 07 december 2011 10:12

Wat is het belang van fotosynthese? Onderzoek doen aan een zonnecel die werkt met plantenstoffen?  Leerlingen van atheneum en gymnasium 6 met biologie in hun pakket kunnen er nu alles over vertellen. Twee studenten van de Universiteit Wageningen hebben hen op 1 december 2011 een interessant en intensief practicum fotosythese gegeven.

 

"Het is altijd fijn om ook de praktische kant van het vak biologie aandacht te geven" vertelt Peter van Wijk, leraar biologie. De studenten van de Universiteit Wageningen hebben het biologielokaal in Hoorn omgebouwd tot practicumruimte. Na een strak en pittig inleidend college over het belang van fotosynthese voor de energievoorziening hebben de Martinusleerlingen onderzoek gedaan aan een zonnecel die werkt met plantenstoffen. Ook maten ze het rendement van de fotosynthese door de fluorescentie van de plant te bepalen.

 

"Het practicum sloot naadloos aan bij de start van het blok plantenanatomie en fysiologie en is een mooie aanvulling op de reguliere lesstof" zegt Peter van Wijk.

Tweet

  • Contact
  • Disclaimer
  • Sitemap

Martinuscollege • De Aanloop 6 • 1613 KW Grootebroek • 0228 510300 • Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.